You are currently viewing TMF i projekat ExcellMater predstavljeni na 64. međunarodnom sajmu tehnike i tehničkih dostignuća

Tehnološko-metalurški fakultet je predstavio rezultate svojih istraživanja i inovacije na 64. međunarodnom sajmu tehnike i tehničkih dostignuća održanom u Beogradu od 24. do 27. maja 2022. godine. Sajam je ove godine organizovan pod sloganom „Inovacije pred vašim očima“ i okupio je oko 280 izlagača iz zemlje i inostranstva. Preko 10 hiljada posetilaca imalo je priliku da se upozna sa inovacijama i novim tehnologijama, sa fokusom na „fabrike budućnosti“ i industrijsku automatizaciju, elektroenergetiku i energetsku infrastrukturu. TMF se predstavio u hali 2B na izložbi inovacija, novih tehnologija, opreme za naučne i profesionalne svrhe organizovane pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije. Na ovoj izložbi učestvovalo je 25 izlagača koji su uključili naučno-istraživačke i obrazovne institucije, naučno-tehnološke parkove, naučne centre, fondove i kompanije kojima je prevashodni cilj promocija i razvoj nauke i tehnike, a koje podržava Ministarstvo. U okviru postavke TMF predstavljeni su i različiti biomaterijali sintetisani na Fakultetu i bioreaktorski sistem za gajenje ćelija i tkiva, kao i projekat ExcellMater.

Štand Tehnološko-metalurškog fakulteta

Materijali na štandu TMF

TMF tim prvog dana sajma: prof. Ivona Radović, prof. Đorđe Veljović, doc. Vuk Radmilović, dr Nataša Obradović, dr Mina Volić i Tamara Matić, doktorand

Štand TMF je posetio i ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Branko Ružić