You are currently viewing Vebinar – Novi biomaterijali u farmaceutskoj industriji

U četvrtak 24. marta 2022. g. održan je vebinar Novi biomaterijali u farmaceutskoj industriji u organizaciji Privredne komore Srbije na kome je predstavljen projekat ExcellMater i nekoliko klasa novih biomaterijala sa najvećim potencijalom za primenu u praksi koji su razvijeni na Tehnološko-metalurškom fakultetu. Prikazani su novi multifunkcionalni biomaterijali za primenu u tretmanu rana, neorganski biomaterijali za primenu u stomatologiji, kompozitni hidrogelovi i prevlake za primenu u ortopediji i polimerni biomaterijali i kompoziti za kontrolisanu dostavu lekova. Cilj je bio da se proizvođači medicinskih sredstava, lekova i dijetetskih suplemenata upoznaju sa istraživanjima u oblasti inženjerstva biomaterijala na Fakultetu radi povezivanja i uspostavljanja saradnje.

Prezentacije u pdf formatu i video snimci prezentacija mogu se pogledati na sledećim linkovima:

Predstavljanje istraživanja u oblasti biomaterijala na TMF i projekta ExcellMater

Bojana Obradović, Tehnološko –metalurški fakultet, Univerzitet u Beogradu

Novi multifunkcionalni biomaterijali za tretman rana

Jasmina Stojkovska, Tehnološko –metalurški fakultet, Univerzitet u Beogradu

Novi elektrohemijski sintetisani biomaterijali za biomedicinsku primenu

Vesna Mišković Stanković, Tehnološko –metalurški fakultet, Univerzitet u Beogradu

Novi biomaterijali i formulacije za isporuku lekova

Vesna Radojević, Dušica Stojanović, Tehnološko –metalurški fakultet, Univerzitet u Beogradu

Pametni biopolimeri za ciljanu dostavu lekova

Melina Kalagasidis Krušić, Tehnološko –metalurški fakultet, Univerzitet u Beogradu

Dentalni inserti – zamena za dentin na bazi multidopiranih kalcijum-fosfata

Đorđe Veljović, Tehnološko –metalurški fakultet, Univerzitet u Beogradu

Vest o vebinaru se može naći i na internet strani Privredne komore Srbije.