You are currently viewing Projekat ReBone je počeo

Projekat ReBone je počeo: otvoreno je 10 pozicija za doktorske studije uključujući 1 na TMF!

Od 1. januara 2024. g. počeo je projekat End-to-end multidisciplinary optimal design for improved personalized bioactive glass/ceramic bone substitute implants – ReBone (GA 101119884) u okviru akcije Marija Sklodovska-Kiri – mreže za doktorske studije programa Horizont Evropa. U projektu je otvoren poziv za prijavljivanje na 10 pozicija finansiranih doktorskih studija:

• Methods for optimization of bone-substitute architectures (Politecnico di Milano, Italy);
  • Micro- and macro-mechanical characterization of materials and devices and in-silico Models (Politecnico di Milano, Italy);
  • 3D printing technologies for glass-ceramic and glass-ceramic-based composite BTE scaffolds (Politecnico di Torino, Italy);
  • Tissue-scaffold biological interaction (Università del Piemonte Orientale, Italy)
  • Design of bone inspired scaffolds and biomechanical characterization of the bone-scaffold construct (Université de Liege, Belgium)
  • Industrial process for glass-ceramic device manufacturing through VPP (Lithoz GmbH, Austria)
  • Characterization of fracture relevant bone sites for information on the structural/compositional requirements of the implant (Ludwig Boltzmann Institute, Austria)
  • Models for tissue growth and fundamental relationships with micro-architecture of scaffolds (University of Salzburg, Austria)
  • Biomimetic in vitro culture models for evaluation of novel bone substitute implants (FTM, University of Belgrade, RS)
  • Mixed reality for planning of implant surgery for bone defects of irregular shapes (MEDAPP SPÓŁKA AKCYJNA, Poland)

Grupa za biomedicinsko inženjerstvo na TMF učestvuje u projektu i rukovodiće izradom projekta na poziciji 9: Biomimetic in vitro culture models for evaluation of novel bone substitute implants koji ima za cilj uspostavljanje 3D in vitro modela za evaluaciju biomaterijala u kulturama mišjih preosteoblasta i svinjskih koštanih eksplantata (ex vivo kulture) primenom 2 biomimična bioreaktora koji imitiraju uslove u tkivu kosti.

Studijski program: Hemijsko inženjerstvo, Tehnološko-metalurški fakultet, Univerzitet u Beogradu

Mentori: Prof. dr Bojana Obradović, Tehnološko-metalurški fakultet, Univerzitet u Beogradu, (RS), Prof. dr Frančesko Baino, Politecnico di Torino (IT)

Uslovi konkursa:

• Master diploma hemijskog inženjerstva, biohemijskog inženjerstva, biomedicinskog inženjerstva, inženjerstva materijala ili sličnih oblasti.
  • Master studije moraju biti završene do početka konkursa, a na studijama postignuta dobra prosečna ocena.
  • Dobro aktivno znanje engleskog jezika: CAMBRIDGE ≥ FCE grade B (ili ekvivalent).
  • Dobre komunikacione veštine i sposobnost kako za individualni, tako i za timski rad.

Mesečna plata:

Uspešan kandidat će se zaposliti sa punim radnim vremenom na Tehnološko-metalurškom fakultetu u Beogradu u toku 3 godine sa atraktivnom platom u skladu sa regulativom akcije Marija Sklodovska Kiri. Plata će uključiti naknadu za troškove života (mesečno €1961,80 bruto), plus za troškove za putovanja (€600 mesečno), i naknadu za porodicu (€650 mesečno ako je primenjivo). Tačna neto plata će biti utvrđena u momentu sklapanja ugovora.

Više informacija o ovoj poziciji može se naći na internet strani projekta, kao i kontaktiranjem prof. dr Bojane Obradović (bojana@tmf.bg.ac.rs)

Rok za onlajn prijavu: 1. mart 2024. g.

Više o projektu i konkursu može se naći na internet strani projekta: https://rebone.eu/