You are currently viewing SEV UPO 2022

Bojana Obradović i Jasmina Stojkovska su posetile partnere na Univerzitetu Istočnog Pijemonta „Amedeo Avogadro“ (UPO) u Italiji od 17. do 21. maja 2022. g. u okviru planiranih ekspertskih poseta na projektu. Upoznale su se sa istraživačima, kao i različitim tehnikama koje se izvode u Centru za autoimune i alergijske bolesti (Centro di Ricerca Traslazionale sulle Malattie Autoimmuni e Allergiche, CAAD) sa fokusom na metode biološke karakterizacije ćelija, tkiva i biomaterijala. U okviru sastanaka sa različitim istraživačkim grupama u Centru, precizirani su planovi razmene studenata sa definisanim ciljevima i programima istraživanja. Takođe, Bojana Obradović je predstavila projekat ExcellMater, dok je Jasmina Stojkovska prikazala istraživanja Grupe za biomedicinsko inženjerstvo u oblasti inženjerstva tumora na seminaru održanom 19. maja 2022. g. Seminar su slušali istraživači i studenti u Centru, kao i studenti master i doktorskih studija na Univerzitetu putem onlajn platforme. Zvanična najava seminara se može naći ovde.

Bojana Obradović prezentuje projekat ExcellMater

Jasmina Stojkovska prezentuje istraživanja Grupe za Biomedicinsko inženjerstvo u oblasti inženjerstva tumora

Prof. Marko Korazari, prof. Bojana Obradović, Dr Jasmina Stojkovska i prof. Lia Rimondini posle seminara