You are currently viewing TMF i projekat ExcellMater na manifestacijama Evropske noći istraživača

Tehnološko-metalurški fakultet je i ove godine aktivno učestvovao u manifestaciji Evropska noć istraživača sa interaktivnom postavkom projekata ExcellMater i Premurosa pod naslovom “Izuzetni materijali u službi našeg zdravlja”. Jelena Petrović i Ivana Banićević su pokazale kako se prave nosači za gajenje ćelija od alginata, a najmlađi posetioci su mogli i sami da prave alginatna mikrovlakna.

U okviru Evropske noći istraživača organizuje se i inicijativa Istraživači u školama koja obuhvata nekoliko programa koji povezuju nauku i obrazovanje dovodeći istraživače u škole. U programu Nauka za čas istraživači predstavljaju projekte i sitraživanja đacima u osnovnim i srednjim školama. Ove godine je Jasmina Stojkovska gostovala u tehničkoj školi Mileta Nikolić u Aranđelovcu sa predavanjem “Inženjerstvo u službi razvoja lekova za kancere”.