You are currently viewing Koloid doo, Beograd

Projekat ExcellMater predstavljen kompaniji Koloid doo u Beogradu

Prof. Bojana Obradović i dr Jovana Zvicer sa Tehnološko-metalurškog fakulteta predstavile su projekat ExcellMater i biomaterijale razvijene na Fakultetu timu kompanije Koloid iz Beograda na čelu sa direktorom Božidarom Backovićem. Razmatrane su mogućnosti za saradnju posebno u razvoju novih antimikrobnih obloga za rane.

Direktor kompanije Koloid Božidar Backović, i prof. Bojana Obradović i dr Jovana Zvicer sa Tehnološko-metalurškog fakulteta

Pored toga, organizovan je sastanak i sa timom iz Instituta za nuklearne nauke Vinča kojim rukovode dr Jovan Nedeljković i dr Vesna Lazić, radi uspostavljanja saradnje i zajedničkog rada. Dogovorena je izrada predloga projekta za translaciju rezultata istraživanja na Fakultetu i Institutu i ispitivanje mogućnosti dobijanja novih inovativnih proizvoda koje bi proizvodila kompanija Koloid.

Direktor kompanije Koloid Božidar Backović, dr Jovan Nedeljković i dr Vesna Lazić sa Instituta Vinča, i prof. Bojana Obradović i dr Jovana Zvicer sa Tehnološko-metalurškog fakulteta