You are currently viewing 65. Međunarodni sajam tehnike i tehničkih dostignuća

Uspešno predstavljanje biomaterijala i bioreaktora Tehnološko-metalurškog fakulteta na 65. Međunarodnom sajmu tehnike i tehničkih dostignuća

Projekat ExcellMater i rezultati istraživanja na Tehnološko-metalurškom fakultetu koji se odnose na razvoj novih biomaterijala i bioreaktorskih sistema predstavljeni su na 65. Međunarodnom sajmu tehnike i tehnoloških dostignuća održanom od 16. do 19. maja 2023. g. u Beogradu. Fokus je bio na proizvodima koji su komercijalizovani ili atraktivni za komercijalizaciju tako da su prikazani novi dentalni inserti i nosači ćelija za regeneraciju koštanog tkiva razvijeni u Grupi za biokeramičke materijale, kao i biomaterijali i protočni bioreaktor za jednokratnu upotrebu „3D Perfuse“ razvijeni u Grupi za biomedicinsko inženjerstvo. Postavka je privukla značajnu pažnju posetilaca i medija (TV Kopernikus, TV Korak 21 i Radio Novi Sad), a bioreaktor „3D Perfuse“ je nagrađen Posebnim priznanjem Sajma tehnike.

Kratak video o postavci se može videti ovde.

Centar za promociju nauke – intervju u vezi nagrade.

Tamara Matić i Jovana Zvicer na štandu TMF

Uzorci biomaterijala

Posteri Grupe za biokeramičke materijale i Grupe za biomedicinsko inženjerstvo

Posebno priznanje Sajma tehnike za protočni bioreaktor „3D Perfuse“