You are currently viewing Uspeh istraživačkih timova sa Tehnološko-metalurškog fakulteta u pozivu PRIZMA Fonda za nauku RS

Tri tima sa Tehnološko-metalurškog fakulteta su bila uspešna u pozivu PRIZMA Fonda za nauku Republike Srbije od kojih dva učestvuju u projektu ExcellMater. Od 660 predloga projekata podnesenih u ovom pozivu, 97 iz svih oblasti nauke je odobreno za finansiranje u toku naredne 3 godine. Uspešni predlozi projekata sa Fakulteta koji se odnose na istraživanja vezana za biomaterijale su “Novel hybrid biomimetic macroporous composites with tuned biodegradability, improved osteointegration and anticancer properties for bone tissue regeneration – HyBioComBone” u oblasti Tehničko-tehnoloških nauka kojim rukovodi Đorđe Veljović i “Biomimetic tumor engineering to enhance drug discovery – BioengineeredTumor” u oblasti Biomedicinskih nauka kojim rukovodi Bojana Obradović. Treći uspešan projekat sa Fakulteta je “Electrochemical production of green hydrogen with membrane less electrolyzer and decreased energy consumption – EcoH2” kojim rukovodi Branimir Grgur. Ukupan budžet programa je 25 miliona evra obezbeđenih zajedničkim ulaganjem Ministarstva nauke, tehnološkog razvoja i inovacije Republike Srbije, uz zajam i tehničku podršku Svetske banke i bespovratnu finansijsku podršku Evropske unije. Program i projekti odobreni za finansiranje su predstavljeni na događaju “Kroz PRIZMU nauke” održanom u sredu, 4. oktobra 2023. g. Više o događaju se može videti na linku.

Profesori Branimir Grgur, Bojana Obradović i Đorđe Veljović na događaju “Kroz PRIZMU nauke” koji je organizovao Fonda za nauku na kome su predstavljeni program PRIZMA i odobreni projekti

Koordinatori odobrenih projekata u oblasti Tehničko-tehnološke nauke

Koordinatori odobrenih projekata u oblasti Biomedicinske nauke