You are currently viewing Interna radionica o pisanju predloga projekata

Interna radionica o pisanju predloga projekata u organizaciji Tehnološko-metalurškog fakulteta i projekata ExcellMater i TwinPrebioEnz privukla je mlade istraživače

Prof. Mirjana Kijevčanin, prodekan TMF i rukovodioci projekta ExcellMater odnosno projekta TwinPrebioEnz, prof. Bojana Obradović i prof. Dejan Bezbradica, su uspešno organizovali internu radionicu o pisanju predloga projekata 30. i 31. maja 2023. g. na Tehnološko-metalurškom fakultetu. Ideja o radionici je potekla sa okruglog stola organizovanog u okviru prethodne ExcellMater i TwinPrebioEnz radionice o upravljanju projekatima uspešno održane u februaru 2023. g. Na okruglom stolu su razmatrane mogućnosti podrške istraživačima na Fakultetu i u Inovacionom Centru TMF u pisanju predloga projekata, kao i administraciji i upravljanju projektima. Jedan od zaključaka je bio da bi bilo korisno da se formira tim iskusnih naučnika na TMF koji će organizovati specijalizovane treninge i seminare povezane sa svojim iskustvima u pripremi određenih vrsta projekata. Radionica o pisanju projekata na kojoj su prof. Bojana Obradović i prof. Dejan Bezbradica predstavili svoja iskustva u pisanju nacionalnih i međunarodnih predloga projekata je prvi korak u tom pravcu. Pri tome je Radionica privikla više od 30 učesnika, pogotovo mladih istraživača i naučnika u ranoj fazi karijere koji su imali mogućnost i da prikažu i diskutuju o svojim idejama za projekte. Ovo je naročito značajno budući da je Fond za nauku RS 8. maja 2023. g. otvorio javni poziv za prijavu naučnoistraživačkih projekata u okviru Programa za izvrsne projekte mladih istraživača i naučnika u ranoj fazi karijere – PROMIS 2023. Nadamo se da ćemo neke od prikazanih ideja videti realizovane u okviru projekata ovog programa!

Agendu Radionice možete pogledati ovde.

Prof. Bojana Obradović predstavlja projekat ExcellMater

Prof. Dejan Bezbradica predstavlja projekat TwinPrebioEnz